2020.09.19-20-án versenyzőink a 2020/2021. évi Evezős Diákolimpián vettek részt a csepeli evezős pályán. Az országos döntőn mindkét versenynapon a csípős reggelt követően kellemes napos időben, a járványügyi szabályok betartása mellett folyt a versenyzés.

A mosonmagyaróvári evezősök iskoláik színeiben indulva arattak fényes sikereket. Összesen 6 első, 5 második, 4 harmadik helyet, továbbá 1 negyedik és 1 ötödik helyezést szereztek.

Az általános iskolák versenyében pedig a Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola lett a legeredményesebb.

Első helyezett lett:

• Hegedüs Bence és Szabó Rozina vegyes dubloban (III.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)

• Demkó Mátyás (IV.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)

• Demkó Janka és Kiss Orsolya lány dubloban (IV.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)

• Demkó Mátyás, Kiss Orsolya, Pinczés Barna, Demkó Janka, kormányos Hegdüs Bence vegyes kormányos négypárban (IV.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)
  • Kő László és Preussberger Nóra, kormányos Varga Patrik vegyes túra dubloban (V.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium)

• Válint Adél és Kő László, kormányos Preussberger Nóra vegyes túra dobloban (VI.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium)

Második helyen végzett:

• Varga Patrik (IV.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium)

• Varga Patrik és Kő László fiú dubloban ((V.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium)

• Demkó Janka (III.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)

• László Hanna Kata és Szabó Rozina lány dubloban (III.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)

• Vincze Barnabás és Nagy Dávid Attila fiú dubloban (VI.kcs., Győri SZC Bercsényi M. Közlek. és Sportisk-i Technikum)

Harmadik helyet szerezte meg:

• Preussberger Nóra (V.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium)

• Válint Adél (VI.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium)

• Kiss Orsolya és Pinczés Barna vegyes dubloban (IV.kcs., M.óvári Móra F. Ált.Isk.)

• Nagy Dávid Attila (VI.kcs., Győri SZC Bercsényi M. Közlek. és Sportisk-i Technikum)

Negyedik helyen ért célba Válint Adél és Kő László vegyes dubloban (VI.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium), míg a Válint Adél, Preussgerber Nóra összeállítású lány dublo (VI.kcs., M.óvári Kossuth L. Gimnázium) az ötödik helyet szerezte meg.

A versenyzőket Sehr Miklós és Csiba Brenda készítette fel.